Bu yaz yüzmeyi düşünenler için 8 saç bakım önerisi

Bu yaz hepimiz ya denizde yada havuzda keyifli vakitler geçirmeyi hayal ediyoruzdur. Kimimiz bu sporu eğlence için kimiz daha fit bir vucuda sahip olmak için yapacaktır. Fakat yüzme amacımız ne olursa olsun hepimizin ortak bir problemi var "Saçlar"! Su klor ve güneşin yıprattığı saçlar için yüzücüleri 8 bakım önerisi.

1.Kuru Saçlarla Dalmayın

Kuru saçla yüzmeye başlamayın. Kuru saçlar suya girdiğinizde sünger görevi görecektir. ve suyun içerisindeki klor tuz. vs. nin saçınızın daha derinlerine nufuz etmesine sebep olacaktır. Bu sebeple yüzmeye başlamadan önce saçlarınızı ıslatmanız suyun zararlı etkilerinden daha az etkilenmenizi sağlayacaktır.

2. Hızlıca Kurulanın

Özellikle havuzdan sonra saçlarınızı durulamak için fazla beklemeyin. Çünkü saçlarınızın havuz suyu ile uzun süre beklemek klorun saçlarınıza verdiği zararı arttıracaktır. Su saçınızda kaldığı sürece saçınız sudaki zararlı maddeleri daha çok absorbe edecektir. Bu sebeple sudan çıktından sonra vakit kaybetmeden saçlarınızı yıkayın ve durulayın

3. Suyun Zararlı Etkilerine Karşı "Aspirin"

Özellikle klorlu su saçınızda kaldıkça zararlı etkilerini arttıracak ve saçınıza mat ve yıpranmış bir görüntü sunacaktır. Hatta saçınızda beklemiş klor bir süre sonra saçınızda yeşil ışıldamalar yaratabilir. Tüm bu etkilerden kurtulmak ve parlak saçlarınıza yeniden sahip olmak için bir su bardağı suyun içerisinde bir adet aspirini eritin ve saçlarınıza uygulayın 15 dakika bekledikten sonra yıkayın farkı sizde hissedeceksiniz.

4.Doğal Saç Maskesi Uygulayın

Suyun tüm zararlı etkilerinden kurtulmak epeyce zordur. Fakat bunları azaltmak elinizde. Bir kase yoğurt, bir adet yumurta ve bir fincan limon suyunu karıştırarak 1 kaç dakika boyunca saçlarınıza uygulayın ve sonrasında iyice durulayın. Bu protein deposu saçlarınıza daha parlak ve güçlü bir görünüm kazandıracaktır.

5. Klimadan Uzak Durun

Yüzme sonrası klima altında kalmak nemi düşüreceğinden ve size doğru toz vs üfleyeceğinden dolayı saçlarınıza suyun verdiği zararı katlayacaktır. Yüzme sonrası duş almadan veya saç bakımızı yapmadan klima karşısına geçmeyin.

6. Saçlarınızı Örün

Özellikle kıvırcık ve sıkı saçlara sahipseniz yüzme sonrası tarama problemlerini yoğun şekilde yaşıyorsunuz demektir. Eğer yüzme öncesi saçlarınızı örerseniz hem suyun saçınıza daha az nufuz etmesini hemde yüzme sonrası rahat bir tarama deneyimi yaşayabilirsiniz.

7.Bone Kullanın

Hernekadar sevmesekte bone kullanımı suyun saçlara verdiği zararı minimuma düşüren en etkili yöntemlerden biridir. Saçlarınızın boğulmaması için one kullananların belirli aralıklarla saçlarını havalandırmalarıda etkili olacaktır.

8. Isıdan Uzak Durun

Su , güneş ve arkasından güzel bir duş. Saçlarınız yeterinden fazla yoruldu. Eğer bu işlemlerden sonra saçlarınızı kurulamak veya şekilllendirmek istiyorsanız biraz bekleyin. Yorulan saçlarınız bu hızlı kurulama veya şekillendirme işleminden çok daha fazla zarar görecektir. Eğer kurulama yapmak zorundaysanızda fön makinesini en düşük ayarda açın ve kurutma işlemini uzun bir süreye yayın. Yada ısıl işlem için 2-3 saat bekleyin

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form