Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kural

Söz konusu makyaj olduğunda kadınlar kendilerini hatta tüm işlerini unutur bu işe odaklanır çünkü kusursuz bir makyaj bir kadını en güzel gösterecek şeydir. Makyajın asıl önemli olanı  dudak makyajıdır çoğu kadının en sevdiği bölümlerden biri bu makyaj türüdür. Ama dudak makyajına yeterli özeni göstermediğimiz takdirde ya da gösterdiğimizi sanıp çeşitli hatalara düştüğümüz zaman tüm makyajın havası bir anda değişiyor. Biz de sizler için ruj sürerken, dikkat etmeniz gereken 7 Kuralı söyleyelim dedik.  

Kusursuz Makyajlar.. 

Nemlendiriciyi es geçme.

Cilt bakımında nemlendirme ne kadar önemliyse dudaklarınız için de bu böyle. Özellikle soğuk aylarda dudaklarınızın çatlamasını ve oluşan pul pul görünümü önlemek için onları sürekli nemlendirmeniz gerekir. Öncesinde nemlendirici uygulanmış dudaklarda ruj hiç olmadığı kadar güzel duracaktır!

Peeling!

Eğer harika bir dudak makyajı istiyorsanız, dudağınızın üzerindeki ölü deriden kurtulmanız gerekmekte. Pul pul duran dudaklarda ruj pek de güzel durmuyor ve dökülüyor. Dudaklarınız için en iyi peeling ürününü seçin ve onları nazikçe ovalayın. Sonrasında önceden söylediğimiz gibi nemlendirerek dudak makyajınıza başlayabilirsiniz.

Astar kısmını es geçme.

Eğer aldığınız rujun rengini olduğu gibi dudaklarınızda görmek istiyorsanız zaten kendine has bir rengi olan dudaklarınıza astar geçmeniz gerekmekte. Bunu fondöteninizle uygulayabilirsiniz. Sonrasında önünüzde boyanmaya hazır boş bir tuval olacak!

“Sürdüm, bitti.” Yok!

Dudaklarınıza rujunuzu uyguladıktan sonra dokuyu ve rengi korumak için üzerine bir peçete koyup pudra fırçanızla hafifçe bastırarak üzerinden geçmenizde yarar var. Böyleyece kahve fincanınızda ve dişlerinizde rujunuzu görmek zorunda kalmayacaksınız.

Sürmeye yanlış yerden başlıyoruz.

Ruju uygularken her zaman dudakların merkezinden başlamaya özen gösterin. Kenarlara sürmek en son kısım!

Dudak kalemi kullanımını es geçme.

Dudak kalemine ihtiyacım yok diye düşünmeyin. Dudak kalemleri dudağınızı olduğundan daha dolgun ve büyük gösterir. Ayrıca dudaklarınız zaten büyükse yine de kullanmanızda yarar var çünkü aynı zamanda ruja kusursuz bir görünüm katmakta üstlerine yok!

Cilde uygun ton seçimi.

Genelde her kadının düştüğü hatalardan biri; cilt rengine uygun ruju seçmemek. Klasik kırmızı tonlarındaki rujlar açık tene sahip insanlarda tamamlayıcıdır. Tuğla kırmızıları ise daha koyu tenlilerde harika duracaktır!

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form