Daha belirgin kaşlar için ipuçları

Yüz güzelliğindeki en önemli unsur kaş şeklidir. Kadınlara bakarken ilk dikkat çeken yerlerden ikincisi kaş'tır. Çünkü kaş şekli insanı rezilde eder vezirde :) Kötü alınmış ya da yüz şeklinize uymayan kaşlar yüzünüzün ifadesini anında değiştirecektir. Bunun yanı sıra seyrek kaşlar da sizi kötü göstermeye yetecektir. Bu yüzden kaşlarınıza gereken özeni göstermeniz konusunda, onları daha belirgin hale getirebileceğiniz ipuçlarını sizler için toparladık.

 

Kaş kalemi

Söz konusu kaşları belirginleştirmek olduğunda kuşkusuz en sık kullanılan yöntem bu. Öncelikle kaş kaleminizi saçınızın ve kaşlarınızın rengine uygun sürmeli ve bu işlemi elinizden geldiğince doğal tutmalısınız. Kimse doğuştan kalemle çizilmiş kaşlara sahip değildir. Kaş kaleminizi sadece kaşlarınızın seyrek olduğu yerlere hafifçe uygulayabilirsiniz.

 

Kaş Farı

Eğer daha dramatik ve daha belirgin kaşlara kavuşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken kaş farı kullanmak. Kaş farını yine saçınızın bir ton açığını seçerek uygulayabilirsiniz. Kaş farı kullanmadan önce fırçanızı nemli kullanmanız daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacak.

 

Kaş jolesi

Bu işlemi sadece kalın kaşlara sahip olanların kullanmasını öneriyoruz. Çünkü onların kaşlarını daha düzgün ve derli toplu gösterecektir. İnce kaşta kullanmak risk olabilir çünkü olduğundan daha ince gözükmesi yüzünüzün ifadesini bozacaktır.

 

Son Rütuş

Kaşlarınıza bu işlemlerden herhangi birini uyguladıktan sonra kaşınızın altına aydınlatıcı ya da bir miktar kapatıcı uygulamayı unutmamalısınız. Bu kaşlarınızı daha yüksek gösterecek ve birden bire daha sakin bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form