Selülite Doğal Çözüm

Benim en sevdiğim mevsim yaz. ama yaz ayları çoğu kadının ve genç kızın korkulu rüyası oluyor. Sebep oldukça basit ; Selülit selülitin genetik yapıyla alakalı olduğu inkar edilemez bir gerçek, ama bunu azaltmanın, yok etmenin de yöntemleri var. Ayrıca sakın zayıf insanlarda selülit olmaz sanmayın, nice kilolu hanıma göre fazla selüliti olan incecik kadınlarda var.

Kadınların korkulu rüyası SELÜLİT'in doğal tedavisi :

Selülit derimizin alt tabakasında yağ dokusunun çevresinde meydana gelir. Derinin üstünde ise pürüzlü pütür pütür bir görüntü yaratır. Portakal kabuğu dediğimiz görüntü budur. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ve ostrojen hormonuyla da bu hücreler genişler. Yağ hücrelerinin genişlemesiyle yağ dokusu aşın yayılır ve bu yayılma, deri altı bağ dokusunu etkileyerek vücudun normalden fazla su tutmasına ve kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. Bu durumda dokulara az oksijen ulaşır, dolayısıyla dokular elastikiyetlerini kaybeder ve pürüzlü görünüm oluşur.

Unutmayın, ostrojen yani kadınlık hormonu salgıladığımız sürece selülit her zaman vücudumuzda var olacak. Gelelim bunu azaltmanın, geciktirmenin ve en aza indirmenin yollarına… Merak etmeyin çokta zor değil.

– Bol su için. Ben bizzat çok su içerim. Hatta yanımda su şişemle geziyorum. Bu size zor geliyorsa gün içinde aklınıza geldiğince ya da biri size “ne içersiniz?” diye sorduğunda önce su için mutlaka.

– Tuzdan uzak durun. Günde 0,5 gramdan fazla tuz atmayın. Tuz yerine baharat ve limona yönelin.

– A ve E vitaminleri deriyi pürüzsüzleştirir, magnezyum metabolizmayı hızlandırır, silisyum ve fosfor dokuları kuvvetlendirir. (Bu vitaminleri kullanmadan önce bir doktora danışmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.)

– Tabii ki alkol ve nikotinden uzak durun.

– Gazlı içecekler, boyalı yiyecek-içeceklerden ve abur cuburlardan uzak durun.

– Vücuttan fazla suyu atmak için maydanoz, kereviz, turp ve çilek yiyin.

– Tabii şekerden de uzak durun, ayrıca yapay tatlandırıcılardan da.

– Haftada iki kere balık tüketmeye çalışın, fosfor dokuları güçlendirir.

– Bol yürüyüş ve sporsa gerçekten büyük bir etki yapar.

Vermiş olduğum yöntem ve öneriler tarafımdan denenmiş ve birçok kişinin kullandığı yöntemler sizlerde faydasını göreceksiniz emin olun.  ;) 

Havuz ve Denizde iyi bir fizik ile boy göstermeniz dileğiyle :)

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form