Pratik Bilgiler

Ahşap Mutfağın Bakımı Nasıl Yapılır?

ahşap mutfak tasarımları

 

 

Mutfak dekorasyonlarında çok farklı alternatifler vardır. Bu alternatiflerin arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi ahşap mutfak dolaplarıdır. Çeşit bu kadar fazla olunca hepsi için farklı bakım şekilleri uygulanıyor. Mutfaklarınız için uygun olan bakımı yapmak, mutfağınızı uzun süreli kullanmanıza ve ilk gün ki güzellikte görünmesini sağlayacaktır.

Ahşap mutfak tasarımı olanların ilk dikkat etmesi gereken nokta sudan korumalarıdır. Ahşap mutfak dolapları su ile temas etmesi durumunda kararma,renk değiştirme ve deforme olma gibi talihsiz olaylarla sonuçlanmaktadır. Ahşap mutfak dolapları rastgele temizlik malzemeleri ve her kimyasal temizlik malzemesi ile temizlenmemelidir. Başka bir ayrıntı ise ahşap dolaplar çizilmelere ve darbelere karşı dayanıksızdır. Bu yüzden bu ahşap mutfak dolapları temizlenirken sert olan temizlik bezleri kullanılmamalıdır. Bunlar yerine yumuşak olan hassas temizlik bezleri ve ürünler vardır bunların kullanılması daha doğrudur ve mutfağımıza zarar vermeyecektir. Ahşap yüzeyler için özel olarak üretilmiş temizlik malzemeler dolabınızın çizilmesini önler ve mutfak dolaplarınızın renk atıp kararmasına neden olmaz. Ayrıca ahşap mutfak dolaplarınızdaki tozları alırken sakın kuru bez kullanmayın. Çünkü kuru bez ile alınan toz uzun süreli ahşaba zarar verir ve renk değiştirmesine sebep olur. Bu yüzden hafif nemli bir bez kullanmanız daha doğru olacaktır. 

Ahşap mutfağınızda kahve,çay,yemek gibi lekeler mi var bu lekelere direk müdahale etmek yerine önce leke olan yere saç kurutma makinesi ile düşük ısıda ısı uygulayın ve leke kendini biraz bırakacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra lekeli bölgeye müdahale ediniz lekeden eser kalmayacaktır.

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar