Saç dökülmesine bitkisel tedavi

Saç dökülmesi günümüzde büyük problem olmakla beraber birçok kişinin başının belasıdır. Peki bu beladan nasıl kurtulabilirsiniz işte onun doğal yöntemini sizlerle paylaşacağız. Zeytin yağı, bağdem yağı gibi birçok doğal yağı kişiler saç bakımı için evde saçlarına uygulamaktadırlar. Limon, zeytinyağı, bağdem yağı ve yumurta karışımını saça uygulayıp bir süre beklettikten sonra saçı iyice yıkayıp durulamak saçları daha canlı, kuru telli saç yapısına sahip olanların saçlarını canlı göstermek için yapılan en özel karışımlardandır sonuçta bu malzemelerin hepsi bitkisel malzemeler olduğundan herhangi bir yan etkisi yoktur.

Saç Dökülmesini Önleyecek Bitkisel Doğal Malzemeler :  Meneviş, Kına, Sarımsak, Sirke Fındık kabuğu, Badem yağı, Zeytinyağı

Kurutulmuş meneviş yaprakları dövülüp ezildikten sonra, kına ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıdan bir miktar banyo su­yuna ilave edilerek, saçlar hazırlanan bu karı­şımla yıkanır. Sarımsak dövülüp ezildikten sonra sirkeli suda on da­kika süreyle hafif ateşte pişirilir. Saçlar bu karışımla sık sık yıkanarak taranır. Kurutulmuş fındık kabuklarının yakılmasından elde edilen küller badem yağı ile karıştırılarak yoğrulur. Ha­zırlanan karışıma, şampuan kıvamına gelinceye kadar sirke ilave edilerek çırpılır. Saçların dökülmesini önlemek için baş kısım, hazırlanan bu karışımla sık sık yıkanır.

Saçlarımızın daha fazla çıkması ile ilgili bir karışım olup olmadığı sürekli merak konusu olmuştur. Ama şuana kadar saçı fazla çıkaran bir karışım yoktur. Bundan dolayı bilmediğiniz karışım ve ilaçları kullanmaktan uzak durun yoksa aksi durumda kel kalma olasılığınız yüksek. Demem o ki hazır ki şaçınızdan olmayın.

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form