Bu atıştırmalıklar kilo aldırmıyor

Gece acıkanlar artık rahat olun ve rahatça istediğinizi yiyebileceksiniz. Nedense geceleri bir çoğumuza acıkma hissi gelir biliriz ki yemeği gece yersek kilo alırız ama sizlere vereceğimiz atıştırmalıklar sayesinde dilediğiniz saate yemek yiyeceksiniz ve kilo almayacaksınız. Afiyet olsun :)

 

Havuç

Hem kilo almanıza engel olup hem kilo vermenizi kolaylaştıran bu mucizevi besini hala yememekte ısrarcıysanız birkez daha düşünün derim. Havucun cildinize çok iyi geldiği gibi, teninizin renginin de bronzlaşmasını sağlamaktadır.

 

Kereviz

Kerevizi yerken aldığınızdan daha fazla kalori yaktığınızı biliyor muydunuz? Bu gerçekten doğru. İçeriğindeki su ve lifler ise başka bir şey tüketme istediğinizin azalmasına neden olacaktır.

 

Yaban mersini

1 bardak yaban mersininin yaklaşık 80 kalori olmasının yanı sıra içeriğinde 4 gram protein barındırır. Harika bir ara öğün sayılan bu atıştırmalığın cildinizin parlaklığını da arttırmada etkisi oldukça fazla.

 

Badem

Eğer söz konusu diyetse, en iddialı ara öğünlerin başında bademler geliyor! Sizi hem tok tutacaklar, hem de bir şeyler yeme arzunuzu bastırmaya yardımcı olacaklar. Ayrıca badem tüketiminin saçların daha hızlı uzamasında da etkisi olduğunu söylemeden geçmeyelim.

 

Süzme Peynir

Genelde en sevmeyen peynir türlerinin başında geliyor bu peynirler ama diyetinize oldukça destek olacaklarını söyleyebiliriz. Tadını beğenmiyorsanız içine yaban mersini ya da badem katarak yiyebilirsiniz.

 

Haşlanmış yumurta

Hemen hemen her diyette kendine bir yer edinen protein bakımınından oldukça zengin bu yiyeceği özellikle canınız cips gibi sağlıksız atıştırmalıklar çektiği anlarda tercih ederek kendinize bir iyilik yapmış olacaksınız.

 

Doğal yoğurt

Evet yağsız yoğurtları bu noktada pek önermiyoruz çünkü tatları normal yoğurda benzesin diye pek çok işlemden geçiyorlar ve normal yoğurt yediğinizde daha karlı sayılıyorsunuz bu yüzden. Ara öğününüzde bir kase yoğurt yemek hazmı kolaylaştırdığı gibi açlık hissinin de önüne geçecektir.

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form