Hamilelikte Yürüyüşün Önemi

Hamilelik dönemi oldukça sıkıntılı geçen bir dönemdir. Bu dönemde spor yada yürüyüş gibi egzersizler yapmak kişiyi oldukça rahatlatacak ve bebeğin sağlıklı bir şekilde doğmasına,doğumun rahat olmasına ve doğum sonrası istenmeyen kiloların alınmamasına büyük faydası vardır.
 

Havale geçiren çocuğa ne yapmalı

Havale hastalığı beyinde meydana gelen bir sinir sistem rahatsızlığıdır. Özellikle çocuklarda ilk yaşlardan itibaren görülmeye başlayan bu hastalık beynin hızlı gelişimi bu yaşlarda gerçekleştiği için havale de sıkça görülen bir durumdur. Nadiren de olsa her çocuk havale geçirmiştir. Havale hastalığı geçiren birisi ile karşı karşıya kalındığı zaman ona ilk yardımı yanındaki kişi yapmalıdır. Bunlarda aile fertleridir.
 

Bebek bakımı hakkında önemli aşamalar

Anneler bu dünyada ki en kutsal varlıklardır. Ve bizi dünyaya getiren,büyüten en değerli varlıklardır. Anne adayları hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren hayat tarzlarında yaşamlarında değişiklik yapmaya başlarlar. Bu değişiklik oldukça önemlidir ve ilk sırayı beslenme alır. Düzensiz ve sağlıksız beslenme şekli artık bebeklerine daha faydalı olabilmek ve daha sağlıklı yetişmesi için sağlıklı besinler tüketmeye ve öğünleri kaçırmamaya özen göstermeye başlarlar. Sonra bebeğin dünyaya gelmesi ile en önemli olan konu yani bebeğin bakımı aşaması başlar.
 

Bebek Odası İçin Dekorasyon Örnekleri

Bebekler bu dünyadaki en kıymetli varlıklardır. Onlar dünyaya gelmeden onlara güzel bir yaşam alanı hazırlamak,güzel bir bebek odası sunmak bizim vazifemizdir. Anneler bu konuda oldukça heyecanlı ve bir o kadar seçicilerdir. Bizde işinizi biraz kolaylaştırmak için bebek odası dekorasyon örneklerini sizler için derledik ve göz atmanızda fayda var.
 

Anne sütünü arttıran yiyecekler

Bebeğe en faydalı olan besin kuşkusuz ki anne sütüdür. Bebek belli bir yaşa kadar anne sütü ile beslenmeli ve herhangi bir besin kaynağı çok zor durumda kalınmadığı sürece verilmemelidir. Peki anne sütü yetersiz kalıyorsa ne yapmalı diyorsanız anne sütünü arttıran yiyecekler var bunlarla anne sütünü arttırabilir ve bebeğinizi daha uzun müddetli emzirebilirsiniz. Anne sütü ilk 6 ay oldukça önemlidir çünkü bebek ihtiyacı olan tüm besinleri anne sütünden alır. Hatta ve hatta ilk 1 yıl anne sütü vermek çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır. 6. Aydan sonra anne sütü yerine normal besinlere başlanabilir. Normal besinleri elinizden geldiğince doğal ve organik mamaları,besinleri kullanmaya çalışın. Bebeğin vücudu dirençli ve bağışıklık sistemi güçlü olsun diye bu çok önemli.
 

Çocuk Gelişiminde Annenin Önemi

Çocuk yetiştirmek hiçte kolay bir iş değildir. Onun eğitimi,davranışları,konuşması,ilişkileri bunların hepsinin sağlıklı olması için iyi bir eğitim şarttır. Çocuğun gelişiminde annenin önemi çok büyüktür. Çocuğunuzun beslenmesine dikkat ettiğiniz gibi ona verdiğiniz sevgiye de aynı şekilde dikkat etmelisiniz. Bu sevgi sürekli, dengeli ve tutarlı olmalıdır. Çalışan annelerin çoğalmasıyla anne ve çocukların kısa süreli görüşmeleri meydana gelmiştir. Ve bu durumda çocuk üzerinde olumsuz etkiler yaratmaya başlamıştır zamanla. Çocukları etkileyen aslında annesiyle ne kadar süre geçirdiği değildir. Asıl sorun anne ve çocuk arasında kurulan ilişkinin niteliğidir. Çocukla zaman geçirmekten öte ona samimiyetinizi gösterin az ama öz vakit olsun. Çalışan anneler genelde evde az vakit geçirdikleri için disiplinli olmaya çalışır ve çocuklara karşı sert tavır sergileyebilirler. Bu davranış oldukça yanlış ve çocuk üzerinde olumsuz gelişim sağlayacaktır. Anneler bu konuda dikkatli olmalı ve çocukla zaman geçirme süresi yerine verimli zaman geçirmeye çalışmalılardır.