En güzel kadın parfümleri

Kadınların en vazgeçilmezlerinden biriside şüphesiz ki parfümdür. En güzel kadın parfümü hangisidir yada parfümün daha kalıcı olması için neler yapmak gerekir gibi sorular hep aklımızdadır. Parfümler ile ilgili genişçe bilgiyi sizler için sunduk. Parfüm seçerken en önemli etkenlerden biriside tenimize uygun kokuyu seçmektir. Kokusuna aldanarak aldığımız parfüm vücudumuzda istenen kokuyu vermediğinde bu hiçte hoş bir durum olmayacaktır ve canımızı sıkmaya yetecektir.

 

Aimez – Moi 

Parfüm bergamut, anason, frenk kimyonu, kakule, menekşe yaprağını üzerinizde hissetmenizi sağlıyor. İnsana cesaret veriyor

 

Versace’s Essence

Exciting Dominik greyfurtu, yeşil yapraklar, şeftali, vadi zambağı, frezya, yasemin, musk ve sedirağacı kokularının birleşimi olan bir parfüm

Etheral, mor salkım, yasemin, şeftali çiçeği, menekşe, vadi zambağı, İris, egzotik ağaçlar ve misk kokularını içeriyor.

Emotional, bergamut, vadi zamabağı, mango, karpuz, gül taç yaprakları, ylang ylang, sedir ağacı, vanilya ve misk kokularından oluşuyor.

 

Givenchy Organza 

Bitkiözü, hanımeli, gardenya, sümbülteber, mace, nutbeg, kehribar, sedir, guaiacum ve sandal ağacı birleşiminden oluşan Organza doğal bir kokuyu içeriyor.

 

Yves Saint Laurent

Opium Vanilya, amber, siyam aselbenti, reçine, tefarikotu, mandalina, bergamot, gül ve yasemin kokularından oluşuyor

Baby Doll Greyfurt, frenk üzümü, yaban gülü, zencefil, kakule, tarçın, nar, sedi ağacı, şeftali kokularınıiçeriyor

 

Escada Collection 2000 

Klasik oryantal koku ailesinden olan Sicilyalımandalina, yumru çiçeği, erik yasemin, sandal ağacı,ambroxan, tonka baklası, misk ve vanilya kokuları içeriyor.

 

Hugo Boss 

Mango, mandalina, prezya, orris, beyaz sedir ve sandal ağacı kokularından oluşuyor.

 

Dolce & Gabbana 

Mandalina, su nilüferi, beyaz siklamen, yeşil armut, mimoza, nilüfer, misk, vanilya tohumu, sandal ağacı ve kaşmir ağacı kokularından oluşuyor.

 

Bluemarine II (Yeni) 

Bluemarine sarmaşık yaprakları, nilüfer çiçeği, gül ağacı, ylang ylang, orkide çiçeği kokularını içeriyor.

 

Donna Nautilus 

Bergamut, mandalina, erik, şeftali meyvaları,yasemin, gül menekşe, vadi zambağı, ylang ylang çiçekleriyle taze ve ferahlatıcı. Hint orkidesi, sedir ağacı, güneş çiçeği, amber ve miskin kokuları da bulunuyor.

 

Amarige 

Portakal çiçeği, gül ağacı, menekşe yaprağı,gardenya, mimoza, ylang ylang, dağ selvisi, musk, ak amber, vanilya kokularını içeriyor

 

Christian Lacroix‘in yeni kokusu “Bazar” hem kadın hem de erkekler için ayrı ayrı tasarlanmış. Bazar’ın kadın parfümü kayısı özleriyle birleşmiş bir çiçek buketi. Erkek parfümü ise greyfurt ve lavantanın verdiği tazelik ve ferahlığın kalıcı ağaçsı özlerle birleşmesiyle daha da çarpıcı hale getirilmiş.

 

Van Cleef & Arpels ‘in kokusu “Tsar eau du Tsar” mandalina ve greyfurtun turunçgil katkısında bulunduğu, tatlı kavun ve ananastan oluşan meyvalı bir koku. Üst notalarda kekik, lavanta ve hemameninin aromalı tonları ve sandal ağacı hissediliyor.

 

Ulric de Varens‘in yeni kokusu Mystery Secret, portakal ve ananas çiçeklerinin tazeliğinin yasemin, zambak, gül ve sandal ağacının etkileyici kokusuyla harmanlayarak; vanilya, çikolata, bal ve karamelin çekici kokularınıbirarada sunuyor.

 

Bvlgari “Absolute Bvl” sadece kışsezonu için tasarlanmış özel, konsantre bir koku. Bu parfüm zencefil, mor salkım ve misk, sandal ağacı, vanilya ve akasyanın sıcak harmonisine sahip.

 

Ralph Lauren‘in parfümü “Glamourous” dünyanın en özel çiçeklerinin karakterini taşıyor. Parfümde Şebnem çiçeği, Kona Plumeria, Casablanca Lilyumu, Egzotik sandal ağacı,kaşmir ve Misk çiçeği içeriyor.

 

Christian Dior “Addict” çiçeksi, oryantal, şaşırtıcı ve zevk veren bir parfüm. Gece Kraliçesi Çiçeği ve vanilyanın ağırlıklı olduğu parfüm; mandalina ağacı, mimoza çiçeği, gül, yasemin, sandal ağacı ve burbon vanilyasının muhteşem karışımıyla size uzun süre kalıcılık sunuyor.

 

Oscar de la Renta çiçek ve hafif baharat karışımlıparfümü “Intrusion” ile dişilik, sıcaklık veışıltıyı ön plana çıkarıyor. Parfümün üst notasında Sicilya Bergamutu’nun hâkimiyeti var. Orta notalar ise yasemin, gardenya ve zambak içeriyor.

 

Moschino “L’eau Cheap and Chic” meyve ve çiçek kokularının ağırlıkta olduğu bir parfüm. Misk özü, yaban üzümü, şeytan tohumu ve portakal parfüme karakteristik özelliğini veriyor.

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar