Yaz makyajı 5 dakikada tamam

Makyaj hayatımızın her alanında vardır. Yazın makyaj yapmak biraz itina ister. Yaz makyajı kaç dakika sürer diyorsanız buna makalemizde detaylıca yer verdik. Havaların sıcak olması makyajın akmasına sebep olabilir. Yazın ağır makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Ancak elbette güzel görünmenin ve güzellik kavramının mevsimi olamaz. İyi bir makyaj için cildinizin iyi durumda olması önemlidir. Bunu sağlamanın yolu ise, mutlaka cildi nemlendirmektir. Özellikle yaz aylarında sıcaktan buruşmuş ve kurumuş bir ciltle dolaşmak istemiyorsanız, bol su için ve güneş koruyuculu nemlendiricinizi kullanmayı unutmayın.

Yaz Makyajı İçin Öneriler ;

* Yaz makyajı sadedir. Kendinize günlük bir makyaj çantası hazırlayın ve orada sadece  kısa sürede makyaj yapmanız için gerekli olan malzemeler bulunsun.

* Kapatıcı,fondöten, kremallık ve iki renkli ruj veya dudak parlatıcısı ilk sırada yer alacaktır. Ten rengi tonlarında bir makyaj sizi yoğun makyaj yapmakta kurtaracaktır. Kahverengi veya siyah maskaranız hep çantanızda olmalı.

* Işıltılı göz farınızı uygulayın. Gözaltı kapatıcınızı sürün. Burun ve çevresi için stick fondöten kullanın. Elmacık kemiklerinizi krem allıkla renklendirin. Dudak parlatıcısı ile renklendirin. Bunların hepsini yaptıktan sonra güne hazırsınız. :)

* Eğer akşam için aniden bir davet alırsanız. Bu durumda makyajınıza biraz ek yaparak olaya hılzıca müdahale etme şansınız olacaktır. Gözlerde eyeliner ve koyu renk kalemle belirginleştirmek ve daha yoğun bir allık kullanarak, makyajı tazelemek, sizi yaz akşama hazırlayacak ve tüm gözler üzerinizde olacak.

 * İddialı gözler istiyorsanız, gözlerin dış köşe kısmına koyu renk farla gölgelendirme yapabilirsiniz. Ancak yaz sıcağında terleyebileceğinizi düşünerek makyajınızı hafif yapmayı unutmayın. Yazın temiz ve hafif hali, yüzünüze yansımalıdır.

 

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar