İyi Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Cilt bakımı,güzelliği ve cilde dair ne varsa bu konu ile ilgili ilk aklımıza gelen kadınlardır. Güzel,pürüzsüz,lekesiz bir cilde sahip olmak istiyorsak herşeyden önce cildimizi çok temiz tutmamız lazım. Bazen bu konuda yeterli özeni göstermeyip yada temizlik konusunu erteleyerek cildimizi ilerleyen zamanlarda hoş olmayan şeyler ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Örnek ; leke,sivilce,siyah noktalar v.b gibi...

Öncelikle yüzümüzde makyajla uyumamalıyız! bu çok önemli makyaj malzemelerinde olan kimyasallar yüzünden yüzümüz erken kırışıklığa doğru bir yola çıkıyor ve kısa zamanda yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip oluyor. Yüzünüzü bir pamuk yöntemi ile iyice sildikten sonra bir cilt sabunu ile iyice köpürterek ılık su ile yıkayın. 

Gül suyu ve bebek pudrası evet bu ikili cildi temizlemede ve pürüzsüzlük kazandırmada oldukça iyiler. Gün içerisinde fırsat buldukça yüzünüze gül suyu sürün elinizle iyice ovalıyarak. Pudrayı ise geceleri yatmadan birkaç saat önce gül suyu ile krem kıvamını getirdikten sonra yüzünüze sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ile iyice yıkayın. Cildiniz temizlenecek ve ferahlayacaktır. Bu uygulamayı haftanın günü yapın.

Kil ve kilin ciltteki mucizesi kaçınılmaz bir gerçek. Doğal kil bulun ve bunu su ile krem haline gelene kadar karıştırın ( yoğun kıvamda olması önemli) yüzünüze sürmeden önce yüzünüzü bir cilt sabunu ile temiz bir şekilde yıkayın. Sonra cildi hafif ıslak bırakarak yüzünüze hazırladığınız karışımı sürün yuvarlak dairesel hareketler yaparak sürün ki cilt kilde ki besin ve onarıcı maddeleri emsin ve etkisi görülsün. Yüzünüz belli bir zamandan sonra gerilmeye başlayacaktır bu aşamaya geldikten sonra yüzünüzü soğuk su ile iyice yıkayın. Ve son olarak temiz havlu kullanmak oldukça önemli havlunuzu ıslak,nemli bırakmamaya özen gösterin ve sıkça değiştirin. 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar