Kıvırcık Saçları Kontrol Altında Tutmanın Yolları

Kıvırcık saç güzel olduğu kadar birçok kezde baş belası olma durumu söz konusudur bunu en iyi kıvırcık saça sahip olanlar bilir.  Uzaktan bakınca çok güzel görünen kıvırcık saçlar çoğu zaman eziyete dönüşebilir. Bu eziyetten kurtulmanın yollarını sizler ile paylaşacağız.

Bu konuda en önemli şey saç kesimidir. Saçınızı kestirdiğiniz zaman uzun katlar şeklinde kestirmeniz durumunda daha az kabaracaktır. Omuz altı veya üstünde kestirmeniz durumunda saç katları şak şeklinizi ortaya çıkaracaktır. 

Kullandığınız şampuanda çok önemlidir. Mümkün olduğu kadar saçlarınızı sülfatsız şampuanlar ile yıkayın. Sülfat olan şampuanlar saçtaki nemi azalttığı için saçlar nemini kaybedince daha fazla elektriklendiği için daha fazla kabaracaktır. Bunun için kullandığınız şampuanın saç nemini fazla kaybettirmediğine dikkat edin.

Duş sonrası saçlarınızı banyo havlusu yerine pamuklu tişörtler ile alamaya özen gösterin. Çünkü banyo havluları elektriklenmeye yol açar. 

Saçlarınızın kıvırcık olup olmadığını kontrol altında tutmak için haftalık bakım yapmak önemli bakımı; protein yada nemlendiriciler ile yapın. Bu bakıma  ihtiyaç olup olmadığını anlamak için saçlarınızı germeniz yetecektir. Eğer saç telinizi gerdiğinizde saç teliniz eski haline geliyorsa saçınızın bakıma ihtiyacı var demektir.

Saç teliniz ince ise saç köpüğü, kalın telli saç teline sahip iseniz üzüm çekirdeği yağı kullanın üzüm çekirdeği yağı argan yağından hafif olduğu için saçlarınızın hacmini koruyarak elektriklenmeleri,kabarmaları önleyecektir.

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar