5 Cilt Problemi İçin Çözüm Önerileri

Cildimizde oluşan 5 temel problem vardır. Bunlarla baş etmek için çoğu zaman kozmetik ürünlerini tercih eder ve bir nebzede olsa faydasını görürüz. Ama bu ürünleri kullanmanın dışında yediklerimize dikkat etmemizde bir o kadar önemlidir. Çünkü yediğimiz besinler cilt problemlerini yakından desteklemekte ve cildimizi iyileştirmeye yaradığı gibi tam aksi duruma da getirebilmektedir. Bizlerde cilt problemi olanlar için tüketilmesi gereken besinleri derledik ve göz atmanızı öneririz faydası olacağından kuşkunuz olmasın. :)

Kuruluk

Havaların soğuması ile cildimizde kurumalar başlar. Cildimizde kuruluğu azaltmak için doğal olan yağları barındıran besinleri tüketmekte fayda vardır. Zeytinyağı, hisdintancevizi yağı avokado yağı cildimizi nemlendirmede ve parlaklık kazardırmada yardımcı olur. Bu doğal beslenme yöntemlerini kullandığımız gibi bunlara ek olarak yüzümüze maske yaparak da cildimizin nemli kalmasını sağlayabiliriz.

Şişkinlik

Yüzde oluşan şişkinliği genel sebeplerinden bir tanesi gece geç saatte yatmak yada erken yatmaktan kaynaklanır buda bizi yorgun göstermeye yetecektir. Bu durumun önüne salatalık,havuç ve kereviz gibi sebzeler tüketerek azalmasını sağlayabilirsiniz.

Kızarıklık

Ciltte oluşan kızarıklar bizi ayna karşısında rahatsız ettiği gibi dışarıdan herhangi birinin bu durum hakkında yorum yapmasıda bizi olumsuz etkiler. Ciltteki kızarıkları gidermenin yolu ıspanak,somon gibi omega 3 değeri içeren besinleri tüketin. Omega 3 değeri içeren besinler kızarıklara karşı güçlüdür ve diğer cilt hastalıklarına karşıda etkilidir. Bu besinlerin faydasını görebilmek için günde an az iki tanesini tüketmeniz gerekmektedir.

Sivilce

Sivilce hepimizin hayatında korkulu bir rüya olmuştur ve oldukça sinir bozucu olduğu durumlar olmuştur. Bu sorunu en aza indirmek için gerekli besin kaynaklarını almamız şarttır. Bu besin kaynakları çinko değeri yüksek olan besinler olmalıdır. Çünkü ; çinko cilt sağlığı ve sivilce ile mücadele eden önemli besin değeridir. Çinkonun bolca bulunduğu besinler ; yumurta,zencefil,pepita tohumu,istiridye ve pikan cevizi gibi besinlerde çinko fazlaca vardır ve bunları tüketmeye özen gösterin.

Kırışıklıklar

 Zaman geçtikçe cildimiz yaşlanmaya yüz tutmaya başlar ve kırışıklıkları beraberinde getirir. Cildimizde olan bu kırışıklık belirtilerini en aza indirmek için doğal beslenmek ve doğru besinler ile beslenmek çok önemlidir. Bu besinler ; pırasa,mango,hindistan cevizi yağı,kereviz gibi cildi güçlendiren besinler tüketin.

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar