Hayat Kurtaracak 6 Güzellik Sırrı

Kadınlar için söz konusu makyaj ve güzel görünmek olduğunda, biliyorsunuz ki pek çok güzellik hilesi mevcut ve bunları kullanmak için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar. Biz de elimizden geldiğince en iyilerini sizler için anlatmaya çalıştık. Ve makyaj yapmaya saatlerce uğraşamam diyecek kadar üşengeçseniz bu sırlar oldukça işinize yarayacak ve mükemmel görüneceksiniz. ;)

Makyajla uyuma

Biliyoruz en çok bu noktada hata yapıyorsunuz, ama bunun bahanesi yok. Bu yüzden size ufacık ve çok basit bir öneride bulunmak istedik: Makyaj temizleyicilerinizi yanı başınızda tutun! Yatağınızın yanında durduklarında onlarla yüzleştiğiniz her an makyajlı yattığınız gerçeği sizi rahatsız edecektir ve bu da sizleri onu silmeye teşvik edecek.

Kötü sürülen ojeler

Ojenin en bozuk durduğu kısımlar genelde tırnakların başlangıç noktasıdır. Bunun önüne parıltılı ojeleriniz ile geçmek mümkün. Tırnaklarınızın başlangıç noktasına parıltılı ojelerinizden uygularsanız, parıltı bu kötü görüntünün önüne geçecektir.

 

Sabırsızlara öneri

Eğer makyajdan önce sürdüğünüz bazın ya da nemlendiricinin kurumasını bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız, fönün soğuk ayarını yüzünüze tutarak kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu işlemi yeni sürdüğünüz eyelinerlarınızın kuruması için de kullanabilirsiniz.

 

Makyajda 3 çiziminin önemi

Eğer kontur yapmaya hevesliyseniz ve bir türlü beceremiyorsanız ya da istediğiniz sonucu alamıyorsanız size küçük bir hile önerebiliriz. Fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi ters ve düz olmak üzere yüzünüze iki adet 3 çiziyorsunuz ve bunları güzelce dağıtıyorsunuz.

Şöyle bakayım bir  wuww harika görünüyorsun.  :)

 

Çare ruj

Pek çok makyaj malzemesiyle uğraşmak istemiyorsanız ve bu size yorucu ve zaman kaybı gibi geliyorsa tek bir ruj ile hemen hemen tüm makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Önce yanaklara, sonra gözlere ve en son dudaklara! Özellikle yanınızda sadece tek bir rujun bulunduğu acil durumlarda bu yöntem işinizi kolaylaştıracaktır. ;)

Kulak çubuğu

Siz onları sadece kulaklarınızı temizlemek için mi kullanılıyor sanıyordunuz. Bozulan eyelinerlarınız düzeltmek konusunda size çokça yardımcı olabilirler.

 

Eyelinerınız mi bitti?

Bu nasıl olur? Bir kadının başına gelebilecek en kötü şeylerden biri bu olabilir kuşkusuz! Ama hemen ümitsizliğe kapılmayın, eyeliner fırçanızı kullanarak ve rimelinizden biraz yardım alarak eyelinersız dışarı çıkmanızı önleyebilirsiniz.

 

Pratik dumanlı göz makyajı

Ne söylemiştik kulak çubukları sadece kulaklarınız için değildir.  Eyelinerinizi sürdükten sonra onlar yardımıyla dağıtarak oldukça pratik bir dumanlı göz makyajı elde edebilirsiniz.

 

Muhteşem dalgalar

Eğer gece deli uyuyanlardansanız ve sabah uyandığınızda saçlarınızın aldığı şekilden hiçbir zaman hoşnut kalmıyorsanız, yatmadan önce saçınızı içe doğru rulo haline getirerek sararsanız; sabah uyandığınızda harika dalgalara kavuşmuş olursunuz.

 

Disney prensesleri gibi gözler

Gözlerinizin güzelliğini daha da belirginleştirmek ve onları daha büyük göstermek istiyorsanız, gözünüzün iç kısmına nude göz kalemi uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar