Tüm gün güzel kokmanın yolları

Her şey unutulur ama kokunuz asla! Unutulmaz olun :)

Kadınlarda ve Erkeklerde kokunun ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yoktur öyle düşünüyoruz. Zira birinin sırf kokusuna aşık olup, birinden sırf kokusu yüzünden uzaklaşabilirsiniz. Bilinen en basit büyü bu olsa gerek.Etrafınızdakileri kokunuzla büyülemek ve sizi kokunuzla hatırlamalarını isteyeceğinizi düşündük ve bunun yollarını sizler ile paylaştık.

Günlük duş

Herkesin sahip olduğu ayrı bir ten kokusu vardır. Ama güzel bir kokuya sahip olmak ve onu koruyabilmek iki ayrı mesele. Onu koruyabilmenin en güzel yoluysa her gün duş almak. Bu sizi rahatlattığı gibi daha iyi hissetmenize de neden olacaktır.

Kirli şaçlara hayır!

Kirli saçı şekillendirmek her ne kadar daha kolay olsa da koku bakımından pek iyi olduğunu söyleyemeyiz. Tamam, belki çok ağır ve kötü bir kokusu olması için yıkanmamayı biraz abartmanız gerekiyor olabilir ama emin olun temiz saçlarınızdaki şampuan kokusu apayrı bir mesele. Güzel bir şampuanla yıkandığınızda saçlarınız kokunuzu gün boyu koruyacaktır! Tabii sigara içilen ortamlardan uzak durmanız şart.

Ağız hijyeni çok önemli!

En rahatsız edici ve vücudunuz ne kadar güzel kokarsa koksun her şeyi berbat edebilecek güce sahip problemlerden biri de: Ağız kokusu Bundan korunmak için günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamanız, gargara solüsyonu ve diş ipi kullanmanızı yanınızda da her daim naneli şeker ya da sakız taşımanızı öneririz.

Son rütuş parfüm

Eğer  kokunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız, her şeyi parfümden beklemeyiniz. Öncesinde duş jelinizin, şampuanızın kokusunun sizden geçer not alması lazım. Sonrasın güzel kokolu vücut losyonunuzu ve vücut spreyinizi sıkabilirsiniz. Bunlardan sonra son rütuş olarak parfüm sıkmanızı öneririz. Böyle daha uzun süre güzel kokacağınıza emin olabilirsiniz.

Nabız noktaları

Parpüfümünüzün kalıcı olmasını istiyorsanız, onu uygulayacağınız yeri de iyi bilmelisiniz. Bunun için en uygun yerler nabız noktalarıdır. Bunlar da; Bilek, dirseğinizin iç kısmı, boyun ve diz arkasında bulunur.

Kıyafetler

Yıkanan kıyafetlerinizi dolabınıza ya da çekmecelerinize yerleştirmeden önce biraz parfüm sıkmanız onların da sizinle beraber güzel kokmasını sağlayacak ve giydiğinizde ne kadar kalıcı olduğunu hissedeceksiniz.

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar