Göbek ve Basen Eritme Hareketleri

Günümüz problemi olan göbek ve basen sorununa diyetle beraber kısa sürede kurtulmak için sizlere vereceğimiz basen ve göbek eritme hareketlerini hemen uygulamaya başlayın. Diyetle bu bölgelerde ki yağlardan kurtulmak oldukça zor. Diğer yandan basen ve göbek eritmek için yapılan hareketler ayrı hareketlerdir ve düzenli olarak yapılması gerekir. Düzenli olarak yapmanız neticesinde fazla yağlanmayı önleyip daha fit bir vücuda sahip olacaksınız.

 

Göbek Hareketi 1

Ayakta durun ve ayaklarınızı iki omuz genişliğinde açın. İki kolunuzu da tam karşıya uzatın ve gözleriniz parmak uçlarınızı görsün. Sonra sağa ve sola dönmeye başlayın dönebileceğiniz kadar. Bu hareket 20 kere 3 set tekrarlanmalıdır. İlerleyen zamanlarsa ise 50 kere ve 5 set şeklinde olmalıdır. Bu hareket bel bölgesindeki yağların yakılmasını sağlayacaktır.

 

Göbek Hareketi 2

Yere bağdaş kurup oturun ve sırtınızı dik tutmaya özen gösterin. Gözler kapalı olsun ve derin bir nefes alıp karnınızı çekebildiğiniz kadar içeri çekin. Nefesinizi iyice tuttuktan sonra yavaş bir şekilde verin. Bu harekete ilk başlandığında 30 kere 5 set şeklinde yapın. Kulaklığı takıp rahatça yapabileceğiniz bir egzersiz ve yağ yakmak için birebir.

 

Göbek Hareketi 3

Sırt üstü yere uzanın ve kollarınızı yanlara açın ve avuç içleriniz yere değsin. Dizler kırılmamış şekilde ayaklarıız yerden kaldırın ve aynı anda elleriniz ile belinize destek verin. 12 kez tekrar ile 2 3 set yapın. Ve ilerleyen zamanlarda set sayısını arttırın.

 

 Basen Hareketi 1

Basen hareketlerinin başında kardiyo hareketleri gelmektedir. Youtube'den kardiyo hareketlerini bulun ve günlük 40 dakikanızı bu hareketlere ayırın. Yağ yakmanın ve şekillendirmenin en etkili yoludur kardiyo.

 

Basen Hareketi 2

Baseni şekillendirdiği gibi bacakları da güzelleştiren diğer bir egzersiz türü merdiven inip çıkmaktır. Asansör kullanımına bir süre ara verin ve merdivenleri kullanmaya başlayın. Ev hanımıyım diyorsanız kat sayınıza göre günde 5-6 defa merdiven inip çıkın.

 

Basen Hareketi 3

Yürüyüşlerde atılan adımlar büyük olmalıdır. Bu şekilde yürüyüş basen eritmede oldukça etkilidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form