Cilt Kırışıklığına Sebep Olan Maddeler

Güzel olmak adına yapılan birçok şey (makyaj gibi) cildimizin erken yaşlanmasına sebep oluyor.

"Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır." lafını pek çok kez duymuşsunuzdur. Bizler de "çirkin kadın" diye bir şeyin olmadığına inananlardanız.

Gelgelelim güzelleşmek adına ne yaparsak yapalım; bazı alışkanlıklar anında olmasa bile ilerleyen senelerde bizi üzecek sonuçlar doğurabiliyor. 

Sizler için cildinizi yıpratan ve erken yaşlanmasını sağlayan birkaç maddeyi paylaştık.

Onları bırakmanız için pek çok nedeniniz olduğu konusunda bizlere hak vereceksiniz!

 

Sigara!
Sigaranın sağlığa olan zararlarını saymakla bitmez ve içen, içemeyen hemen hemen herkes bunun farkındadır ama kırışıklıklara yol açan en önemli etkenlerden birinin sigara olduğunu hiç tereddüt etmeden söyleyebiliriz.
Biraz nefes alın ve hep güzel kalın!

 

Yemek yeme alışkanlıkları!

Eğer cildinizi güzel ve sağlıklı tutmak istiyorsanız ne yediğinize dikkat etmek zorundasınız. Evet, yediklerimize dikkat etmek her ne kadar kolay olmasa da bunun için çok fazla sebebimizin olması bu durumla başa çıkabilmemizi sağlayacaktır. En değerli giysimiz olan cildimiz için yemeklerden kısmak çokta zor olmayacaktır.


Özellikle cildiniz için rafine şekerleri ve basit karbonhidratları kesmenizi öneririz.

 

Alkol!
Cildinizin genç kalmasını istiyorsanız vücudunuza bir iyilik yapmanız gerekecek. Alkol cildi kurutur ve hücrelerin yenilenmesinde büyük rol oynayan A vitamini üzerinde olumsuz etkisi vardır. Fazla alkol tüketimi, cildinizin esnekliğini kaybetmesine sebep olacaktır. 

 

Güneş Kremini Es Geçmek

Yaptığımız en önemli hatalardan biri de güneşin cildimiz üzerindeki etkisini küçümsemek. Güneş ışınlarından cildinizi korumak için sadece güneşlenirken değil, dışarı her çıktığınızda ve her mevsimde güneş kremi kullanmanızı öneririz.

 

Makyajı silmeye üşenmek

Bunu hemen hemen her kadının yaptığını biliyoruz. Her ne kadar "Birkaç kereden bir şey olmaz" diye düşünseniz de makyaj artıkları cildinize nüfus edecekleri hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar ve bu da cildinizin erken yaşlanmasına yol açan en önemli etkenlerden biri oluyor!

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form