Dünya Ülkelerinin Kahvaltıları

China
(Ekmek) kızarmış şeytanlar, pirinç lapası ve pirinç şehriye geleneksel Çin kahvaltı için menüde bulunmaktadır.
 

Herşeyi unutturacak 10 muhteşem kitap

Bazı kitaplar daha ilk sayfadan sizi içine çeker ve siz onu o andan sonra bırakamaz durama gelirsiniz. Bu ve buna benzer kitaplar için her zaman zamanımız olmalı ve zaman ayırmalıyız. Büyük ihtimalle uyku saatlerinize yakın zamanlarda, günlük iş aralarınızdan fedakarlık yapıp okuyacaksınız. 10 kitap kesinlikle büyülü diyarlardan gelmiş olmalı.
 

Aile değerlerinin önemi hakkında 15 fantastik film

Sweet November - Kasımda Aşk Başkadır
 

Aklınızı Başınızdan Alacak 10 Film

Bu filmler tamamen bakış açınızın kayacağı ve değişeceği on unutulmaz filmlerdir. Onları izlemek heyecan verici, ama aynı zamanda komplo teorileri şeklinde kurgular olduğu için bizde inanma serüveni başlar. Bu filmler hangi film ve fikirler arasından geldi sorusuna cevap filmlerin ta kendisidir. İyi Seyirler :)
 

Down Sendromlu Kız Sıcak Gülüşü İle Model Oldu

Gülüşü ile dünyası değişen down sendromlu Connie Rose Seabourne isimli bebek İngilterede 2 yaşında dünya tatlısı bir kız çocuğu
 

2015 Oscar Adayları Belli Oldu

https://www.youtube.com/watch?v=ey5mr4q8_ZY
 İşte O Aday Listeleri ;
 

Güne Yeni Bir Kitap Gündüzsefası Kitabı

Kitap hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Günümüzde eski değerini biraz daha yitirmiş olsada ölümsüzlüğünü hala koruyor ve korunması da gereklidir. Bugün sizlere Gündüzsefası Kitabından bahsedeceğim. “Kalbin anahtarıdır gündüzsefası. Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır.” beni en çok düşündüren cümleydi bu.İlk okuduğumda cümleyi gerçekten düşündüm. İsmi farklı ve hoş geliyordu. Bu kitapta tek eksiği olduğunu düşündüğü bir bebek isteyen Penny ile ona ait eşyalar bulan ve kimsenin Penny hakkında konuşmak istemediğini bilen Ada Santorini’den bahsediliyor. Ada, Penny’nin peşine düşer bu merak onun geleceğini örmesine ve Penny’e ulaşmasını sağlayacaktır. Kitaptan fazla bahsederek içeriğini ele vermek istemem ama okuyup bitirdikten sonra bile kendini düşündürecek kadar etkileyici bir kitap diyebilirim. Başları biraz sıkıcı gelebilir fakat ilerleyen sayfalarda olayların akışı sizi saracak ve O sıkılmayı üzerinizden atacaksınız. ;)
 

Yurt Dışında Balayı İçin En İyi 10 Yer

Evlenmeye bile karar verirken balayı konusunda uzunca düşünürüz ve karar vermek oldukça zaman alır. Yorucu düğün telaşından sonra nereye gideceğinize hala karar veremediyseniz işte yurt dışından tamda sizler için 10 mükemmel balayı şehir var.
 

Tarihe Tanıklık Eden Fotolar

Tarihe tanıklık etmiş birçok karenin bulunduğu resimleri sizler için derledik. Dünyada simgeleşmiş ve unutulmayacak olan mimariler,insanlarında içinde bulunduğu resimler sizleri şaşırtacak.
 

Dünyadaki En Harika Yerler ve Ülkeleri

Gerçek olduğuna inanamayacağınız dünyadan 10 farklı ülkeyi ekledik hepsi masal kitaplarında ki kadar büyüleyici ve inanılmaz ama gerçek. :)
 

Dünya Kadınları Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Gerçek

Hepimizin de bildiği gibi kadın ve kadın hakları ile ilgili birçok şey yazılıp çiziliyor. Ama gel gelelim ki Dünyada durum çok farklı bakalım ve bu durumu 10 madde de görelim.
 

Evinizde Olması Gereken Romantik Komedi Filmleri

Evinizdesiniz ve eşinizle ne izlemek istediğinizi düşünüyorsunuz bu düşünmeye bir son vermek için sizi hem mutlu edecek hemde eğlendirecek 10 Romantik Komedi filmini derledik. Filmlerin hepsi birbirinden güzel olduğu için izlerken oldukça keyif alacaksınız.
 

Fotoğrafçılığa İlk Adım

İlk olarak bir SLR veya değişebilir lensli bir fotoğraf makinası satın alın.
 

Kastabala Antik Kentinde Kazılar Başladı

Osmaniye'nin 12 km kuzeybatısında, Cevdetiye-Karatepe yolu üzerinde bulunan antik kentteki kazı ve araştırma çalışmalarını Karadeniz Teknik Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Hacı Zeyrek başkanlığındaki ekip yürütecek.
 

2100 Yıllık Mutfaklı Kral Mezarı

Arkeologlar, Çin’de yürüttükleri kazılarda yaklaşık 2100 yıllık bir mezar keşfetti. Mezarın MÖ 128’de hayatını kaybeden dönemin hükümdarı  Liu Fei’ye ait olduğu sanılyor.
 

D-Marin Turgutreis Festivali

Bodrum Turgutreis' te düzenlenen D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali, 10 yılı geride bıraktı. 2009’da Avrupa Festivaller Birliği’ne üye kabul edilen festival, 5 bin 500 kişi kapasiteli alanda 140 bin müzikseveri ağırladı.
 

Kömür Madeninde Mamut Fosili

Samsun'un Ladik ilçesinde eski bir kömür madeninde tesadüfen bulunan fosillerin, yapılan inceleme sonucu 2 milyon yıl önce yaşamış bir mamuta ait olduğu belirlendi.
 

Bozcaada' da Film Festivali

Bozcaada Belediyesi ve BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği) tarafından, bu yıl ilki düzenlenecek Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali BIFED 30 Ekim – 2 Kasım 2014 tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek.
 

Medeniyetlerin beşiği gün yüzüne çıkartılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kafkaslar'dan Anadolu'ya ilk giriş kapısı olan Ani Ören Yeri'nde restorasyon ve kazı çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.
 

Büyük Hocaya Veda

Tiyatro dünyasında 'Hocaların hocası' lakabıyla tanınan Sevda Şener 86 yaşında yaşama veda etti.