Ayrıldıktan Sonra Düşmemeniz Gereken 6 Hata

Ayrılık her aşkın kaderinde var derler ya baya isabetli bir söz olmuş. Ayrılık bazen bize istenmediğimiz şeyler yaptırabilir normal zamanda göstermediğimiz davranışları sergiler,yapmadığımız konuşmaları yaparız. Yapılan bu davranışlardan ve sözlerden sonradan pişmanlık duymamız oldukça yüksektir. Bizlerde sizler için ayrılık sonrası yapılmaması gereken 6 davranışı kaleme aldık. Artık daha dikkatli olun ve pişmanlık yaşamayın.

Soluğu kuaförde almak

Özellikle kadınlar olarak düştüğümüz en büyük yanlışlardan biri bu olsa gerek. Kendinizde yapacağınız ufak değişiklikler daha iyi hissetmenize sebep olabilir belki ama saçlarınızı hiç kestirmediğiniz kadar kısa kestirmek ya da saçınızı hiç olmayacak renklere boyatmak yalnızca sonrasında pişmanlığınızla sonlanacak eylemler olacaktır.

Stalk'ı Tavan Yaptırmak

Anladıkyeni ayrıldınız ve onun hayatına nasıl devam ettiğini bilmeyi ya da görmeyi her şeyden çok istiyorsunuz ama bu huyunuzu biran önce bırakmalısınız. Yoksa bu sizi dahada üzecek ve içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Sosyal medya hesaplarınızı kullanmayacağınız kısa bir tatil size iyi gelecektir.

Çok Eğleniyorum Mutluyum Pozları

Ayrıldıktan sonra elbette dışarı çıkıp arkadaşlarınızla eğlenmek gezip dolaşmak en doğal hakkınız ama bunu abartmak ve göze soka soka yapmak doğru değil. İnstagram'ı tek geceye ait 10 tane fotoğraf ile doldurmak oldukça yanlış olur. Ve bunları yaparken içiniz kan ağlıyor ve siz gülme çabasındasınız ve kendinizi ele veriyorsunuz dikkat ;)

Seni İLK Burada Görmüştüm

Eğer yokluğu sizi tahmin ettiğinizden daha fazla ya da bizim tahmin edemeyeceğimiz derece üzüyorsa yapmanız gereken en önemli şey onunla gittiğiniz yerlere gitmeye bir süre ara vermeniz. Bu onu unutmanızda kesinlikle yardımcı olmayacağı gibi sizi daha da üzmekten başka bir şeye yaramayacaktır.

Olmak ya da olmamak

Bu dönemde kendimizi yemek yemeye vermek yada yemek yemekten kesmek hiç doğru değildir. Çok yemeye başlarsak pişman olacağımız istenmedik kiloları alacağız. Tam tersi olduğunda kilo kaybı yaşayıp fiziki çirkinlik oluşacak. Olaya duygusal değil realist olarak bakın çabuk atlatacaksınız. ;)

Bitkisel Hayata Girmek ve Ben Artık Yaşayamam Modları

Ayrılık sonrası eve kapanmak ve sürekli O yatakta kalma isteği oldukça yanlıştır. Ben nasıl yaşarım,dünya onsuz olmuyor gibi modlardan çıkıp kendimize zaman ayırıp arkadaşlarımızla vakit geçirerek daha pozitif ruh yapısına hızlıca kavuşmalıyız. Kendmizi ne kadar kapatır ve depresif müzikler dinlersek bu durumdan çıkmak ve unutmak bir o kadar zor olacak ve bizi sürekli yaralayıp üzecektir.

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar