Evlenmeden Önce Sorulması Gereken Sorular

Evlilik her genç kızın hayalidir. Ama evlenmeden önce her ne kadar seversek sevelim bazı konuların masaya yatırılması ve bazı soruların sorulması şarttır. Böyle ciddi bir işe kalkışmadan önce bu sorular yöneltilmeli ve samimi cevaplar alınmalı ki ileride pişmanlık yaşanmasın. Bizlerde bu sorulardan en önemli olabilecek 7'sini toparladık.

 

Mevcut Borçlar

Hali hazırda sizin ya da onun girdiği borçları birbinize açıkça belirtmeniz ilişkinizin sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Sonrasında bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız; ne kadar zor olsa da, evlenmeden önce para konusunu rahatlıkla konuşabildiğinizden emin olmalısınız.

 

Çocuklar

Çocuk istiyor musunuz? Siz istiyorsunuz peki ya O ?

Çocuk konusunu henüz evlenmeden önce planlamanız evliliğinizi kolaylaştıracaktır. Çocuk isteyip istemediğinize, istiyorsanız ne zaman yapmayı planladığınıza ve tabii ki kaç tane olacağına en baştan karar vermekte yarar var.

 

Aşk yuvanız

Oturduğunuz mevki de ilişkinizi etkileyecek unsurlardan biri olacaktır kesinlikle. Bunu neye göre belirleyeceğiniz tamamen size bağlı. Annenize yakın olmasını, işinize yakın olmasını ya da kimseye yakın olmamasını istiyor olabilirsiniz. Bu konuyu da öncesinde kararlaştırmanız düğün arifesinde işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Dinler

Eğer eşinizle farklı dinlere mensup iseniz bunu da en başından konuşmanın oldukça yararlı olacağını söyleyebiliriz. Birbirinizin dinine geçmeyi düşünecek misiniz? Düşünmüyorsanız,  çocuklarınız hanginizin dinine göre yetiştirilecek?

Özellikle bu sorulara en başından yanıt bulmalısınız.

 

Banka hesapları ve faturalar

Ortak bir banka hesabınız olacak mı, yoksa ayrı ayrı hesaplarla devam mı edeceksiniz? Ya da her ikisinin de olabileceğini düşünüyor musunuz? Peki faturalar bu hesaplardan hangisiyle ödenecek? Çocuk sahibi olmanız durumunda, herhangi biriniz çalışmayı bırakıp çocuk yetiştirme fikrine sıcak bakıyor mu? Bunun üstesinden gelebilir misiniz? Ve daha bir sürü benzer soruyu belki erken diyeceksiniz ama masaya yatırıp alınan cevaplara göre bir düşünce ve sonuç haritası oluşturmakta fayda var. Nabız yoklamakta denebilir buna. ;)

 

İş bölümü

Neyse ki artık eskisi gibi tüm ev yükü kadınlarda değil. Teknolojinin gelişmesi ile ev eşyaları hanımların yükelerini hafifletti. Sizde eğer mutfak yada bunun dışında yetenekleriniz varsa eşlerinize yardım edin ve iş paylaşımını önceden yapın ki ileride sorun yaşanmasın. Hayat müşterek ve yardımlaşmak şart ;)

 

Seks

Bu konuyu önce konuşmak her çiftin cesaret edebileceği bir konuşma değildir ama konuşmak şarttır. Kimi insan bir ömür boyu aynı kişi ile beraber olmayı doğru bulmaz bu sebepten bu konu ile ilgili neler düşündüğünüzü samimi ve dürüst bir şekilde birbiriniz ile paylaşmalısınız. Sizin uygun olduğunuz durumda eşiniz uygun değildir ve bu durum bazen ısrarcılığa dönüşebilir. İsteksiz beraberlik birbirinizden soğumanıza yol açar ondan dolayı bu konuyu detaylıca konuşmak şarttır.

 

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar