Erkeğin Yalan Söylediğini Anlamanın Yolları

Bir çoğumuzun hayatında sevgililerimiz var ama bazen onların dürüstlüğünden,söylediklerinden şüphe duyabiliyoruz. Size söylediklerinin yalan mı yoksa gerçek mi olduğunu anlamamız için sizlerle 8 ana hareketi paylaştık. Bundan sonra erkeklerin yalan söylediğini hemen anlayacaksınız.

 

Isınan Buruna Dikkat!

Evet kulağa garip gelebilir, ama yapılan araştırmalara göre yalan söyleme esnasında burun daha da sıcak oluyor. Denemek için ona ucu açık bir soru sorun, cevabından sonra burnunu öpmeyi deneyin O zaman daha iyi anlayacaksınız.

 

Diller yalan söylemez

Ona bir soru yönelttiğinizde, cevap vermeden önce diliyle oynuyor ya da dudaklarını yalıyorsa dikkatli olun! Bu hareketi yaparken aslında sorudan kaçmayı umuyor!

 

Suratı Gizlemek!

Yalan söyleyen insanlar genelde yakından incelenmek istemezler. Yalan söylemeden evvel ellerini suratına götürmeleri, çenesine destek vermeleri ya da burunlarıyla oynamaları çok muhtemel. Bu gibi davranışlara da dikkat etmelisiniz..

 

Bacaklar Çok Şey Söylüyor

Konuşurken bacaklarına dikkat edin. Koyacak yer bulamıyor, masa veya sandalyenin bacağına sarma ihtiyacı duyuyor ya da istemsizce sallıyorsa büyük ihtimalle tedirgindir ve bu tarz hareketlerin ardından yalan söylenir.

 

Gözlerinizi Kaçırmıyorsa!

Gözleri kaçırmanın bir yalan belirtisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bunun tersi olarak lüzumsuz uzun süre gözlerinizin içine bakarak konuşuyorsa dikkatli olmasınız. Çünkü muhtemelen; gizlediği hiçbir şey olmadığını kanıtlamaya çalışırken, samimi olduğuna inanmanız için uğraşan bir yalancı ile karşı karşıyasınız demektir.

 

Konuşurken Duraklıyor mu?

“Dün gece nerdeydin?” veya “Beni hiç aldattın mı?” gibi basit bir soru karşısında duraklar ya da sorunuzu anlamamış gibi tekrarlarsa çok büyük ihtimalle yanıtı yalan olacaktır. Zaman kazanmaya çalışıyor.

 

"Ama" lar

“Biliyorum bu biraz garip gelecek ama..”,  “buna inanmayacaksın ama…” Cümlelerine dikkat edin. Ama”lar tehlikedir, ardından yalan gelmesi oldukça yüksek bir ihtimal.

 

Omuzlara Dikkat!

"Dün gece arkadaşlarlaydık” gibi kesin cümleler kurarken omuzlarını silkiyorsa; aman dikkat buu hareket genelde o cümleyi bilinçsizce söylediğinin kanıtıdır ve yalan olduğu bariz.

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar