Erkeklerin Nefret Ettiği O Cümleler

Ben Düşündüm de ( Sen Düşünemezsin Sebebini Biliyorsun)

Eğer kız arkadaşınız "düşündüm de" diye bir cümle kuruyorsa bilin ki konuşmanın sonu hiç iyi bir yere gitmiyor demektir.

Örnek vermek gerekirse ; "Düşündüm de bizim sonumuz ne olacak " yada  "Düşündüm de neden beni eskisi gibi sevmiyorsun?" gibi sorular.

Bu gibi durumlar için kurtarıcı bir cümleler vardır. Eğer 'düşündüm de' diye söze başlandığında ' ne düşündüğünü çok iyi biliyorum hayatım' deyip tatlı bir cümle ile onun cümle kurmasını engelleyin.

 

Erkek misin Sen! ( Bunu Tecrübe Ettin Sanırım )

Erkek olarak hangi erkek erkekliğinin sorgulanmasından hoşnut olur? Tabi sevgiliniz bu cümleyi kuruyorsa vardır bir durum kimbilir onu nasıl kızdırdınız. Hiçbir kadın durduk yere sevgilisine " erkek misin sen" şeklinde cümle kurmaz.

Bu gibi durumlarda size tavsiyemiz onun size böyle bir cümleyi neden kuruduğunu bulmanız ve onun hoşuna gitmeyen bu davranışı bir daha tekrar etmemeniz. Eğer radikal bir kişiliğiniz varsa ve gözü kara iseniz aynı şekilde sizde kız arkadaşınızı utandırabilirsiniz. Böylelikle dır dır yapmasını önlemiş olursunuz. 

 

Artık Ailem Seninle Tanışmak İstiyor ( Buyrun Cenaze Namazına)

Evet geldik o en sevdiğimiz sahneye bu kelimeyi duyunca korku çanları çalmaya başlar. " Ailem seninle tanışmak istiyor" cümlesi iki anlam ifade eder ;

1- İlişkimiz ciddi bir boyuta geldi evlenmek için hazırlı ol.

2- Ailem seni tanımak,kim olduğunu öğrenmek istiyor kendine çeki düzen versen iyi olur!

Bu durum karşısında yapacağınız şey şu olmalıdır. Eğer ciddi bir ilişkiniz varsa kesinlikle önyargılarıızı bir kenera bırakıp gidip ailesi ile tanışın ve samimi olun. Tabi giderken babasına karşı biraz temkinli olmakta fayda var. ;)

 

Başım ağrıyor ( Ağrımasa Şaşardım )

Erkeklerin özellikle geceleri duymaktan nefret ettiği cümle " Başım ağrıyor" bu cümle gece herhangi bir aksiyon,tatlı heyecan yaşanmayacağının habercisidir.

Bu gibi durumlarda tavsiyemiz onu çok arzuluyorsanız sevgilinize önce bir ağrı kesici verin. Daha sonra ona küçük aşk oyunları yaparak onu kendinize çekmeye başlayın. Baktınız hiç umut yoksa ona sıkı sıkı sarılarak ona olan sevginizi hissettirin ki diğer günlerde başı ağrımasın.

 

Eski sevgilim olsaydı (Cinayet Sebebi :D )

Bu kelime insanın çıldırmasına bile yeter " Eski sevgilim olsaydı" siz ona eski sevgilinizden bahsetmeyi bırakın belki çocukluk aşkınızdan bile bahsetmezsiniz ki kıskanmasın diye ama O her fırsatta eski erkek arkadaşından bahsediyorsa buna dayanmak oldukça güçtür. Hele birde sizi onunla karşılaştırıyorsa

Böyle durumlarda yapılacak en mantıklı hareket çok agresif tavır sergilemeden bu durumdan hoşnut olmadığınızı ona mimik ve sözlerle belli etmeniz. Fakat buna rağmen abartı bir şekilde hala bahsini açıyorsa "madem bu kadar seviyordun,dilinden düşmüyor ne diye ayrıldın ayrılmasaydın" deyin deyin ki aklı başına gelsin.

O kıza niye baktın ( Tabi ki Senden Güzel Diye :P )

Diyelim ki karşı masadaki sarışın fena ve siz bakarken yakalandınız! Peki şimdi ne yapmalı? İnkar etsen yemez, çünkü bakıştığınızı gördü. Tüm gece zehir olabilir çünkü " o kıza niye baktın " ile başlayıp " beni beğenmiyor musun" sorusunu ardarda gelecektir.

Tavsiye olarak hemen şunu söyleyin ve olayı toparlayın. " o kıza baktım çünkü böyle çirkin ağızlı birisini daha görmemiştim" tarzında komik bir cümle kurduğunuzda olay yatışmış olacaktır.

Ne düşünüyorsun? ( Sen Varken Ne Düşünebilirim ki :P )

Kadınların meraklı oluşunu hepimiz biliriz. Erkeklerin her şeyini bilmek isterler. Fakat erkekler kendileri ile alakalı her şeyi açığa vurmaktan pek hoşlanmaz sessiz kalmayı tercih ederler. Size " ne düşünüyorsun" sorusu geldiği zaman siz hiçbir şey diyeceksiniz ama bu cevap olmaz soru bir daha gelecek ve siz küplere bineceksiniz.

Bu durumda ' ne düşünüyorsun ' sorusuna vereceğiniz yanıt şu olsun. " Sen yanımda iken ben başka ne düşünebilirim hayatımın anlamı" dediğiniz anda olay tamamdır.

 

Konuşmamız gerekiyor ( Hadi Mevzuya Gel Yine Kafamızı Neyse )

Evet geldik en güzel cümlelerden birisine " konuşmamız lazım" bu cümlenin ardından hiçbir zaman olumlu bir cümle gelmez. Bu iki kelime yan yana geldi ise ilişkide sorun var demektir. Ya size artık sizinle iken mutlu olmadığını söyleyecek yada ilişkinizden artık eskisi kadar tatminkar olmadığını söyleyecektir. Aman dikkat edin!

Size tavsiyemdir şayet "konuşmamız gerekiyor" cümlesini duyar duymaz hemen karşı atağa geçin ve bende seninle uzun süredir konuşmayı istiyordum deyip, onu çok özlediğinizi ve eskisinden daha çok sevdiğinizi ama son günlerde bunu dile getirmeye pek fırsat bulamadığınızı söyleyiniz.

 

Arkadaşım da evleniyor ( Baya Meraklı Olsa Gerek )

" Arkadaşım da evleniyor" işte filmin başladığı an budur. Çok masum gibi görünen bu cümle söylenirken altında şu mesaj yatar ; " Bak arkadaşım bile evleniyor , ama bizde hala bir tık yok" bunu söylerken birde ses tonunu hüzünlü yapınca olay bitmiş demektir.

Sizin yapmanız gereken " arkadaşına bir ömür boyu mutluluklar dilerim. İnşallah hep mutlu olurlar bizim gibi" deyin olay tamamdır.

 

Bendeki değişikliği fark etmedin mi? ( Beyazlatıcıyı Az Sürmüşsün :D )

Sevgiliniz saçını kestirmiş birde rengini değiştirmiş ve sizde fark etmediniz, Eyvahhh durum feci " bendeki değişikliği fark etmedin mi" sorusu yüksek bir ses tonu ile gelince bu soruya evet yeni bluzun çok yakışmış bitanem gibi bir cevap verirseniz size tanrı bile yardımcı olamaz.

 

 

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar

Login Form