İnstagramda takip edilmesi gereken 10 sağlıklı hesap

Sağlıklı ve fit kalabilmek adına yapmadığımız diyet,spor,kardiyo hareketi kalmamıştır. Bütün bunları daha sağlıklı olmak ve forma kalmak için yaparız. Ama sağlıklı diyet her şeyden önemlidir. Ve sosyal medyada sağlıklı diyet tarifleri veren ve verdiği diyetler gerçekten işe yarayan Instagram hesaplarını sizlerde takip etmelisiniz.
 

Hastalıklardan 25 Doğal Yöntem ile Kurtulma

Hastalıklar hayatımız boyunca bizi bir şekilde mutlaka bulur. Hastalıklardan kurtulmak için en ideal yol doğal yöntemleri kullanarak hastalıktan kurtulmaktır.
 

Uzun Yaşamın Sırları

Check-up programı 20 yaşından itibaren yaptırılmaya başlanmalı ve özellikle diyabet ve kolesterol ölçümü yaptırmalısınız. 30-40 yaş grubundaysanız, kolesterol ölçümü iki yılda bir tekrar etmeniz gerekmektedir.
 

Güzel ve Rahat Bir Uyku İçin Öneriler

Sıcak bir duş alın
Uyumadan önce sıcak bir duş almanız sakinleşmenize ve gevşemenize neden olacaktır. Duşun ardından rahatlayan vücut uykuya daha kolay ve rahat dalmanızı sağlayacaktır.
 

Kısa Zamanda Zayıflatacak 10 Öneri

1- Sabahları uyandığınızda evde mutlaka ev kahvaltısı yapın. Simit,poğaça,börek gibi yiyeceklerden uzak durun.
 

Bel Çevresi Yağlarını Eritmek İçin Egzersizler

Bisiklet hareketi (Crunch)
Bisiklet hareketi etkili bir egzersiz olduğu gibi crunch hareketi ile birleşince hem karın kaslarını hem de bel çevresini forma sokmak için ideal bir egzersiz.
 

Sabah koşusunun faydaları

Koşu bizlere oldukça zahmetli gelen bir aktivite neden mi? bu aktiviteyi genel olarak kilo vermek için kullanıyor ve onun dışında hiç mi hiç yapmıyoruz. Oysa her sabah yapılan sabah koşusu ömrü tam 3 yıl uzatıyor. Hem psikolojik olarak rahatlarken bedenen dinç oluyor ve zinde kalıyoruz.
 

Kadının Modern Hastalığı Tech-Neck

Kafalarımızı artık elimizdeki telefon ve tabletlerden kaldırmaz hale geldik. Bu bizimle sınırlı olmayıp çevremizde ki insanlarında böyle olduklarına çokca şahit oluruz. Eskisi gibi ne kitap okuyoruz nede kitaba konsantre olmayı deniyoruz illa ki elimiz veya gözümüz telefona kayıyor öyle değil mi? Teknolojinin hayatımızı ve işimizi kolaylaştırdığı bir gerçek ama sağlığımız üzerinde birçok olumsuz etki yaratıyor. Özellikle cep telefonlarımızdan gelen beyaz ışık bizim ve çocuklarımızın uyku düzenini olumsuz yönde etkiliyor.
 

Sağlıklı pratik öğün tarifleri

 
 
Dilerseniz kahvaltıda yada gün içerisinde ferahlatıcı ve sağlıklı smoothie’leri evde tek başınıza hazırlayabilirsiniz. 
 

Kanser Hastalığından Korunmak

 a- Doğal ve Doğru Beslenme
 Bu hastalıktan yani kanserden kurtulmak yada yakalanmak istiyorsak bunun ilk adımı beslenmekten geçiyor. Günlük besin tüketiyoruz ve bunları yerken acaba yararlı mı yoksa zararlı mı bunlara ne kadar dikkat ediyoruz bu tartışılır ama dikkat etmeliyiz. Yediğimiz besinler özellikle kızartma,tuz,fast food,şeker,yağ ve asitli içecekler bunlar vücut bağışıklık sistemimizi yavaşlatıp bu hastalığı hızlı bir şekilde tetiklemekle beraber sonrasında korkunç son.
 

Sağlıklı ve Serinletici Diyet Kokteyller

Yazın gelmesi ile serin şeyleri içmeyi tercih ediyoruz. Kimi zaman tercihimiz asitli içeceklerden yana olurken çoğu zamanda meyve sularından yana kullanıyoruz. Sağlıklı ve doğal içecekleri kullanmamız en doğrusu. Sizler için hem serinletici hemde sağlıklı olan bir kokteyl tarifi vereceğiz. Bu türlü aromatik kokteylleri tercih etmeniz sizlere enerji verdiği gibi acıkma hissinizi ortadan kaldıracak ve dolaylı yoldan diyet yapmış olacaksınız. Tarifini vereceğimiz kokteyli diğer meyveler içinde kullanabilirsiniz. Örneğin ; portakal,limon,karpuz suyu,havuç suyu v.b gibi.. 
 

Diş ağrısına doğal çözümler

Hiç beklenmedik zamanlarda gelen diş ağrısına geçicide olsa çözümler bulunabilir işte bizde bu çözümlerden bahsedeceğiz. Diş ağrısı için doğal çözümler en ideal çözümler olacaktır. İlaçların vücudumuza vereceği zararlardan ise bu işi doğal yöntemlerle halletmek daha sağlıklıdır. Diş ağrısına ve çürümesine yol açan şeyler genel olarak yediklerimiz,içtiklerimizden kaynaklanır ; çikolata,şeker,çerezler,soğuk içecekler v.b gibi. Peki hiçbir şey yeyip,içmemekmi lazım derseniz elbette yiyecekesiniz. Diş ağrısı nasıl geçer sorusuna makalemizde yer verdik.
 

Pilates nedir ve faydaları

Pilates nedir ne işe yarar onunla ilgili kısa bilgiler paylaşacağım sizlerle.  Bildiğiniz gibi birçok bayanın bu aralar tercihi pilates oluyor. Pilates karnı inceltmeye, vücudu sıkılaştırmaya, boyu uzatmaya ve duruşu düzelten enerji veren bir spor. Bunların hepsini barındıran ve sizi zorlayacak hareketler barındırmayan bu sporu tercih etmemek olmazdı elbette.  Pilates yoga egzersizleriyle yapılan ve vücut esnekliğini arttıran bir spordur.
 

Hamilelikte bulantı ve kusmayı önlemenin yolları

Gebelik döneminin sıkıntılarından biriside sürekli bulanan midemizdir. Olmadık yerde ve zamanda bulanarak bizi huzursuz eder. Bulantı ve kusmayı önlemenin,azaltmanın yolu yok mu elbette var. Bu makalemizde hamilelikte bulantı ve kusmayı önlemenin doğal yollarını anlattık. Gebelik döneminde kadınlarda hormonsal değişiklik olduğundan bu tür bulantılar oldukça normaldir ve bebeğe hiçbir zararı yoktur tabi anneye de. 
 

Stresle nasıl baş ederim?

Stres, insanın karşılaştığı değişiklikler karşısında psikolojik ve bedensel olarak zorlanması olarak tanımlanıyor. Bu değişikliklere karşı kişide bir tepki gelişiyor. Stres tepkisi olarak adlandırılan bu tepki alarm evresi, dinlenme veya uyum evresi ve tükenme evresi olarak üç evrede gerçekleşiyor.
 

Adım Adım Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamaya Tüm Yönü ile Bakmak
 

Bu atıştırmalıklar kilo aldırmıyor

Gece acıkanlar artık rahat olun ve rahatça istediğinizi yiyebileceksiniz. Nedense geceleri bir çoğumuza acıkma hissi gelir biliriz ki yemeği gece yersek kilo alırız ama sizlere vereceğimiz atıştırmalıklar sayesinde dilediğiniz saate yemek yiyeceksiniz ve kilo almayacaksınız. Afiyet olsun :)
 

Vajinal bölgede olan akıntının tedavisi

Akıntısı yoğun olan ve doktor tarafından fizyolojik akıntı tanısı konmuş olan bayanların ilk yapacağı şey günlük ped değiştirmek olacaktır. Bunun dışında oluşan akıntıyı azaltacak bir şey yoktur, belki hormonel değişiklikler yaratmak ve akıntıyı bir nebzede olsa azaltmak için doğum kontrol hapları kullanılabilir.
 

Adet ağrılarını azaltma yolları

Kadınların korkulu rüyası olan ve her dönemde oldukça sıkıntılı geçen Adet dönemi nasıl biraz daha rahat geçer bunu sizlerle paylaşacağız. Adet döneminde mümkün olduğu kadar relax olmaya çalışın mutlu olduğunuz şeyleri yapın. Bu dönemde tatlı besin almak oldukça önemlidir. Şayet erkek arkadaşınız yada eşiniz varsa onlardan bu dönemde ilgi ve alaka beklediğinizi söyleyin ve sizinle ne kadar ilgilenirlerse O kadar mutlu olacak ve hafif ağrılar geçireceksiniz. Adet döneminde genellikle çalışan bayanlarda, bir işe odaklanmış olanlarda, adet  döneminin daha rahat geçirildiği, ruhsal problemlerin daha çabuk atlandığı gözlenmiştir. Dolayısı ile adet döneminde hem fiziksel hem de ruhsal açıdan daha az etkilenmek adına işe odaklanmak, eğer işi yoksa fiziksel aktivitelerini artırması ( yürüyüş, spor gibi), az ve sık sık ödem yapmayacak şekilde beslenmesi, açık havaya çıkması, yani modunu düzeltici faaliyetlerde bulunması önerilebilecek şeyler arasındadır.
 

Bir ayda ne kadar kilo vermek idealdir

Bir ayda ortalama verilmesi gereken ideal kilo 4 ile 6 kilodur. Normal bir kişide bu oran 4 kilodur. Ama obez olan kişilerin vücutlarında ödem olduğu için bu değer 6 kiloya kadar çıkabilir. Eğer insan her gecen ay bu bahsedilen kilolardan çok daha fazla kilo veriyorsa bu durum tehlikelidir. Eğer kişinin metabolik bir rahatsızlığı yoksa, özellikle tiroidlerde bir problem yoksa, kişi elbette ortalama 4 kilo verecektir. Ama bu olmuyorsa ve ayda sadece 1 kilo veriliyorsa kişinin metabolik bir problemi söz konusudur.