Uzun Yaşamın Sırları

Check-up programı 20 yaşından itibaren yaptırılmaya başlanmalı ve özellikle diyabet ve kolesterol ölçümü yaptırmalısınız. 30-40 yaş grubundaysanız, kolesterol ölçümü iki yılda bir tekrar etmeniz gerekmektedir.

Aşılarınızı yaptırmayı unutmayın Sonbaharla beraber grip başka hastalıklar kendini göstermeye başlar. Sizlerde önlem almak için aşılarınızı ihmal etmeyin. Yetişkinlerin her 10 yılda bir difteri ve tetanos aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Kronik hastalığı olanlar da sonbahar mevsiminde grip aşılarını yaptırmalıdır.

Genetik riskinizi araştırın ertelemeyin! Uzmanlarında söylediği gibi osteoporoz,diyabet,meme kanseri gibi birçok hastalıkta genetik  etkenlerin büyük rol oynadığını söylemektedir. Riskin neresinde yer alıyorsanız hemen doktorunuza danışın ve önlem alın.

Beslenmeye dikkat etmek önemli : Bilimsel açıklamaların ışığında şunları söyleyebiliyoruz ; bilimsel çalışmalar, beslenmedeki belirli düzenlemelerle kalın bağırsak ve mide kanserlerinin yüzde 90'ını meme ve pankreas kanserlerinin ise yüzde 50 sini önlediği söyleniyor. Bunun için antioksidan değeri olan besinleri tüketmeniz ve bununla beraber C ve E vitaminleri ile selenyum içeren besinleri bolca tüketmenizde fayda vardır.

Fazla kilolar düşmanınız : Fazla olan kiloları vermek en doğrusu yoksa ileri ki yaşlarda çok sorunla karşı karşıya kalırsınız. Uzmanlar kadınların beden kitle indekslerinin 19-24 değerleri arasında olması gerektiğini söylüyorlar. Bel çevresi ile kalça çevresi bölündüğünde çıkan sonuç 0.85 altında olmalıdır. Şayet değilse durum vahim.

Yürüyüş ya da Bisiklete Binmek : Günlük en az yarım saat yürüyüş yapın ve bununla beraber haftanın 3 günü evde egzersiz hareketleri yapın.

Sigara içmeyin: Sigara bu hayatta sağlıktan daha önemli değildir. Bu yüzden hiçbir mazeret bu meredi bırakmanıza engel değildir.

Bitkisel çaylar ve nar suyu için : Yeşil çayın ismini çokça duyarız. Yeşil çayın kolesterol,yüksek tansiyon ve kalp hastalığı risk faktörünü azalttığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Nar suyu ise kolestrolü,kan şekerini dengeliyor ve bununla beraber bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Uyku ve Seks : Seks toplumumuzda her ne kadar öcü gibi dursada oldukça faydalıdır. Seks kan dolaşımını canlandırdığı gibi pek çok hastalığı önler. Düzenli bir uykuda sağlığınız için oldukça önemlidir. İdeal uyku süreleri 6 ve 8 saat olmalıdır.

Vitamin kullanmanın önemi : Vitaminleri gerek hap olarak gerekse doğal yollarla almayı ihmal etmemeliyiz. C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi çoğu hastalıktan da korur. Çinko, bağışıklık sistemini güçlendirirken, A vitamini de dokularınızın enfekte olmasını önler.

Süt içmeyi ihmal etmeyin : Kemiklerin gelişmesinde büyük önem taşıyan süt günlük tüketilmelidir. İlerleyen yaşlarda 40 lı yaşlarda herkesin 500 mg kalsiyum alması gerekmektedir. Aldığınız kalsiyumların yan etkilerinin olup olmadığına dikkat edin ve kalsiyum değerlerini ölçtürmelisiniz. 

E vitamini ve Selenyum ile gençliğinizi koruyun : Selenyum, antioksidan özelliği sayesinde uzun yıllar genç kalabilirsiniz. Kan hücrelerinin zarar görmesini önlüyor. E vitamini ise yaşlanmayı geçiktirmekle beraber bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Kalp için Omega-3 : Balık yemek alışkanlığınız yoksa Omega-3 içeren kapsüllerden kullanmanızı öneririz.

Günde bir Aspirin kullanın : Günde kullanılan bir Aspirin kalp damar hastalıklarına karşı koruma sağlıyor.

Günü yaşayın: Geçmişe demir atıp kalmanın hiçbir anlamı yok O AN'da yaşamak çok önemli günü AN'ı yaşayanların yüzde 25'nin ölüm riskinin az olduğu söylenilmektedir.

Özgüveninizi sürekli besleyin ilerleyen yaşla beraber egomuz da gelişiyor ama bunun yanında özgüvenimizi de taze tutmak önemli.

Sevdiklerinize zaman ayırın : Sosyal ilişkileri iyi olan insanlar sağlık ve keyf açısından oldukça mutlu bir hayat sürerler. Güvendiğiniz,sadık ne kadar çok arkadaşınız varsa o kadar uzun yaşama şansınız var.

Sıkıntı ve Stres ile baş etmeyi öğrenin :  Kronikleşmiş stres hücrelerin hızlı yaşlanmasını sağladığı gibi ruhen de bizi çok kötü psikolojiye itmektedir. Bu sebepten dolayı çok önemsiz olan konular üzerinde fazla durmamayı ve boş vermeyi öğrenmeniz lazım.

Kahkahalar Atın :  Gülmek şu dünyada ki en güzel şeylerden birtanesi. Gülerken stres hormonları üretimi kısıtlanır. Ayrıca akciğerlerden daha fazla karbondioksit atılmasını sağlar.

 

The Secret Of Long Life 

Check-up program should begin to be invested at the age of 20 and in particular to carry out the diabetes and cholesterol measurements. If the age group 30-40, cholesterol measurement, you need to repeat two years.

Do not forget to make your flu vaccine autumnal along with other diseases begin to manifest themselves. Do not forget to take precautions in the vaccine first. A diphtheria and tetanus vaccines are required to adults every 10 years. Chronic disease also should get the flu vaccine during autumn.

Do not postpone your search for genetic risk! As stated in the expert osteoporosis, diabetes, genetic factor in many diseases such as breast cancer says that played a major role. Consult your doctor if you are taking the place of where the risks and take precautions.

Nutrition is important to note that in the light of scientific explanation we can say the following; scientific studies, 90 percent of the colon and stomach cancer and pancreatic cancer, breast feeding with certain regulations is said to prevent 50 per cent. Do not eat foods that are of value to it, and foods containing antioxidants selenium and vitamins C and E, however, is good to drink plenty.

Your enemy Overweight: Giving more weight to the truth that in future years if you faced a number of problems. Experts say that the value should be between 19-24 women's body mass index. When waist circumference divided by hip circumference should be less than 0.85 result. If the situation is not hopeless.

Walk or bike ride: at least half an hour daily walk and do the exercises at home three days a week of action, however.

Do not smoke: Smoking is not important in this life than health. So no excuse is not an obstacle to leave this merea.

Herbal tea and pomegranate juice: We have heard a lot of green tea its name. Green tea cholesterol, high blood pressure and the results are set forth research to reduce the risk factors for heart disease. Pomegranate juice is cholesterol, stabilizes blood sugar and strengthens the immune system, however.

Sleep and sex: sex in our society is very useful though as although revenge. Sex is preventing many diseases as it stimulates blood circulation. A regular sleep is important for your health. The ideal duration of sleep should be 6 to 8 hours.

The importance of using vitamins: we should not forget to take the pill with both natural way vitamin requirements. Vitamin C, protects from many diseases, such as to strengthen the immune system. Zinc, while strengthening the immune system, vitamin A also prevents the infected your tissue.

Do not forget to drink milk: milk which has great importance in the development of the bones should be consumed daily. Everyone should take 500 mg of calcium in 40 years with advancing age. Note that you receive are the side effects of calcium and calcium should MEASURED values.

Protect your youth with Vitamin E and Selenium: Selenium, thanks to its antioxidant properties can stay young for many years. Preventing damage to blood cells. Vitamin E strengthens the immune system, although retard aging.

Omega-3 for Heart: If your fish eating habits we recommend using capsules containing omega-3.

Use a daily Aspirin provides protection against cardiovascular disease used aspirin a day.

Enjoy the day: no sense to remain anchored to the past is said to live in the moment he is living a very important moment of the day it is less than the risk of death of about 25 per cent.

Continuous feeding of your confidence with advancing age, but it is important to keep our ego in developing self-confidence as well as fresh.

Take time with your loved ones: Social relationships are a pretty happy life span for people with good health and joy. Trust you, then you have a chance to survive long if you stick to how many friends.

Learn to cope with stress and distress: the chronic stress that the rapid aging of cells, which provide us spiritually, it is also very bad psychology. For this reason too trivial to elaborate on the issues which need to learn to give and empty.

At Laughter: It's one of the most beautiful things in this world that laugh. The production of stress hormones laughing restricted. It also enables the elimination of carbon dioxide from the lungs more.

 

 

Son Eklenenler

Haftanın Hitleri

Diğer Yazılar